Cts. Eyl 12th, 2020

Swift Nedir ?

1 min read

Swift Nedir
Öğrenmesi kolay olan güçlü programlama dili.
Swift, macOS, iOS, watchOS, tvOS ve ötesi için güçlü ve sezgisel bir programlama dilidir. Swift kodunu yazmak etkileşimli ve eğlencelidir, sözdizimi özlüdür ancak etkileyicidir ve Swift, geliştiricilerin sevdiği modern özellikleri içerir. Swift kodu tasarım açısından güvenlidir ancak yıldırım hızıyla çalışan bir yazılım da üretir.

Apple platformlarını oluşturmada onlarca yıllık tecrübe ile bir araya gelmiştir. Adlandırılmış parametreler Swift’deki API’lerin okunması ve bakımı daha kolay hale getiren temiz bir sözdiziminde ifade edilir. Daha da iyisi, noktalı virgül yazmanıza bile gerek yok. Çıkarılan türler kodu daha temiz ve hatalara daha az eğilimli kılarken, modüller başlıkları ortadan kaldırır ve ad alanları sağlar. Uluslararası dilleri ve emojileri en iyi şekilde desteklemek için, Dizeler Unicode-düzeltilmiştir ve çok çeşitli kullanım durumlarında performansı optimize etmek için UTF-8 tabanlı bir kodlama kullanır. Hafıza, çöp toplama yükü olmadan minimum seviyede tutularak, sıkı, deterministik referans sayımı kullanılarak hafıza otomatik olarak yönetilir.

Apple İçin program yazmak için en etkili ve popüler programdır

KAYNAK APPLE

1 thought on “Swift Nedir ?

  1. Nice post. I study one thing more challenging on completely different blogs everyday. It is going to at all times be stimulating to learn content from different writers and apply somewhat one thing from their store. I抎 want to make use of some with the content on my weblog whether or not you don抰 mind. Natually I抣l offer you a link on your internet blog. Thanks for sharing.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © Tüm hakları saklıdır | Newsphere by AF themes.