Çar. Eyl 16th, 2020

Fedora Linux Nedir ?

2 min read

Fedora Linux Nedir ?

Fedora, bir Linux dağıtımı.
En popüler Linux dağıtımları gibi, Fedora da ücretsiz olarak kullanılabilir. Linux için en yeni yazılımı içerir ve hızlı bir sürüm programını takip eder. Genellikle Linux dünyasında yeni özellikler ve yetenekler için bir vitrin olarak eksiksiz bir deneyim sunar.Bazı açık ve net noktaları olmasına rağmen beklenmedik zayıflıkları var. Sınırlı yazılım havuzlarına sahip olduğu bilinmektedir. Aslında, yeni bir kurulumun hemen ardından üçüncü taraf RPM Fusion deposunu eklemek yaygın bir uygulamadır.

Fedoranın İyi Yanları Nedir ?

Fedora Ne İçin İyi?
Fedora, bilgisayarınızda yapmak istediğiniz hemen hemen her şey için iyidir, ancak çoğunlukla masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmıştır. Fedora, son derece yumuşak ve iyi entegre bir deneyim sunan GNOME masaüstü ortamını kullanıyor. En yeni yazılımı içerdiğinden, Fedora’yı kullanarak her zaman masaüstünüzde yeni ve heyecan verici özelliklere sahip olacaksınız.

Linux dağıtımları, tüm Linux dağıtımları, Windows veya macOS’ta beklediğinizden farklı bir yazılıma sahiptir. Yazılımlarının çoğunluğu için açık kaynaklı topluluğa güveniyorlar. Bu, Microsoft Office gibi normal ticari seçenekler yerine LibreOffice gibi alternatifler elde ettiğiniz anlamına gelir. Bu, hiçbir şekilde daha düşük kaliteli bir yazılıma karşılık gelmez. Farklı, ama büyük çoğunluk birinci sınıf ve evet, tamamen ücretsiz.

2 thoughts on “Fedora Linux Nedir ?

 1. Long time supporter, and thought I’d drop a comment.

  Your organization’s wordpress site is very sleek – hope you don’t mind
  me asking what theme you’re using? (and don’t mind if I steal it?
  :P)

  I just launched my small businesses site –also built in wordpress like yours– but the theme
  slows (!) the site down quite a bit.

  In case you have a minute, you can find it by searching for “royal cbd” on Google
  (would appreciate any feedback) – it’s still in the works.

  Keep up the good work– and hope you all take care of yourself during the coronavirus scare!

  ~Justin

 2. I discovered your weblog site on google and check a number of of your early posts. Proceed to maintain up the superb operate. I simply further up your RSS feed to my MSN News Reader. Searching for forward to studying extra from you in a while!?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © Tüm hakları saklıdır | Newsphere by AF themes.